:::Informacje w sprawie ochrony danych osób fizycznych

Sekretariat czynny:
w poniedziałki 
w godz. 11:30 - 12:30
w środy i piątki 
w godz. 11:00 - 12:30.
ul. Orkana 47 
Telefon: 606 530 239
Mail: uniwersytet3@gmail.com
Serdecznie zapraszamy


 


 
 
 

 

Rok akademicki 2021/22

:::PLAN ZAJĘĆ


11 pażdziernika odbędzie się Rajd im. J.Kawalca. 
Zbiórka pod Grzybkiem o godz.10.00. 

                                                                                 Zapraszamy 


Cztery lata w plecy – czas już nie leci tylko za……..

więcej zdjęć w :::GALERII

28 września 2021 r. o 16.15 Zarząd i Członkowie Rabczańskiego UTW zebrali się w Sali Obrad użyczonej przez gościnnych Włodarzy miasta na Walnym Zebraniu, raz - na okoliczność zakończenia kadencji miłościwie panujących nam przez ostatni okres trzech Prezesek, a dwa – wyborczym. Po małym zamieszaniu wypełniania nowych deklaracji (nowością jest obowiązująca Klauzula RODO), podpisywaniu listy obecności, która w tej sytuacji była prawie świętą i odśpiewaniu Gaudeamus - kończąca kadencję pani Prezes Elżbieta Szarawara przedstawiła zebranym sprawozdanie merytoryczne. I tu muszę panującą nam Prezes mało, że pochwalić, ale i się zachwycić. Nie było przecież łatwo. Sprawozdanie miało być nudne, ale nie było. Zebrane i przedstawione wszystkim dane pokazały ogrom pracy wykonanej przez Zarząd. Szaleństwo po pożarowe ogarnęła panująca w tym okresie Grażyna Lysy – za co chapeau bas, choć jak się łatwo domyślić nie sama. Wszystkim zaangażowanym w ratowaniu dobytku i mienia podziękowanie złożyła obecna Prezes, a na zakończenie spotkania dziękował również i nasz Starosta Michał Skowron, który sam osobiście był zaangażowany i nie szczędził sił w pomocy. Podczas remontowania nowej siedziby (zasponsorowanej przez UM i tu ukłon w stronę Burmistrza i pani Kierownik ZGM – Marii Nowackiej), doposażeniu jej w niezbędności zmierzyła się jej następczyni Lidia Gilewicz – i czuła się w zakupach śrub, dech, krzeseł i innej drobnicy koniecznej przy wykończaniu – jak ryba w wodzie. Ela, przyszła niby na „gotowe”, ale nie wiedziała, że przyjdzie jej stawić czoła pandemicznym obostrzeniom, które wywróciły do góry nogami Stowarzyszenie organizacyjnie, towarzysko, rozliczeniowo i pod każdym ludzkim względem wnosząc chaos i wytrącając wszelką normalność z rąk i pomyślunku. No cóż, PODZIWIAMY i DZIĘKUJEMY.
Finansowe dane przedstawiła nasza Skarbnik Zosia Chuda, działania KR - jej szefowa Izabela Mateja, a plan działania na rok akademicki 2021/2022 wiceprezes Krystyna Wojdyła. Ustawy zatwierdzające co trzeba przeszły jednogłośnie i zostały podpisane przez Prezydium Walnego Zebrania Członków. 
Niezwykle sprawnie Zebranie prowadziła fachowo Beata Śliwińska – powołując odpowiednie Komisje, które to czuwały nad reżimem wyborczym, bo na takie tory zmierzyła druga część Zebrania. 
Ponieważ chętnych do pracy nie było – zgłoszone osoby do nowego Zarządu wyraziły zgodę na kandydowanie i jednogłośnie w jawnych wyborach zostały wpisane na listę nowego Zarządu, który będzie się borykał z nieznanymi jeszcze dzisiaj trudnościami. Zarząd w okrojonym składzie (było siedem osób, obecny liczy pięć) został bez zmian, tj: 
Prezes Elżbieta Szarawara, 
a w skład członków weszli: Krystyna Wojdyła, Zofia Chuda, Wanda Putuiatycka i Ewa Rypel
Na najbliższym zebraniu Zarząd się ukonstytuuje. Natomiast nowiuchna i świeża, jak bułeczki niejakiego Krasińskiego, została powołana jednogłośnie Komisja Rewizyjna w składzie: Beata Śliwińska, Grażyna Lysy i Piotr Sumara. Dla grupy odważnych – nie powiem samobójców - GRATULACJE! i życzenia POWODZENIA! Udzielono też informacji, że Grażyna Lysy, Uchwałą Zarządu, została wybrana naszym reprezentantem w Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Aleksandrze Kopczyńskiej i Andrzejowi Knotzowi i byłej Komisji Rewizyjnej w składzie: Iza Mateja, Cecylia Maryńczuk i Jadwiga Bryniarska gorące słowa wdzięczności i podziękowania za dwu kadencyjną pracę.
Nowemu Zarządowi, jak i Komisji Rewizyjnej, która jest wespół – zespół równie ważnym ciałem Stowarzyszenia życzymy odwagi, pomysłów, wytrwałości i zdrowia nade wszystko w pracy do 2025roku. 

(byłam tam) Małgorzata Kaznowska 
:::Zdjęcia Janeczek Ciepliński i deczko ja. 


Minione wydarzenia roku akademickiego 2020/2021